Współpraca jest super!


Wspólna praca uczniów i nauczycieli z różnych szkół może być bardzo owocna. Nowe znajomości, nowe pomysły i nowe umiejętności. Cieszy nas, że coraz częściej uczestnicy naszego programu podejmują działania, które stawiają na wymianę doświadczeń i współpracę.

Tym razem w dniu 11.01.2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie gościli adeptów kodowania ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. J. Kukuczki w Poznaniu. Dzięki temu, że każda z placówek udostępniła pomoce, które wykorzystuje na co dzień do wspierania nauki programowania, wspólne warsztaty były bardzo różnorodne. W ramach zajęć uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności poprzez ćwiczenia bez komputera wykorzystaniem maty edukacyjnej Mistrzów Kodowania, pracę z robotami takimi jak BeeBot, Dash i Dot, Ozobot, programowanie w Scratchu, a także z wykorzystaniem gry Scottie Go.

Wspólna zabawa i nauka została zauważona przez lokalne media. Ze spotkania pojawiły się relacje w lokalnych mediach: elka.pl oraz Leszno24.

Gratulujemy nauczycielom: Iwonie Cugier (SP 13 w Lesznie) i Ani Cieślarczyk-Adamczewska (SP nr 58 w Poznaniu), które są jednocześnie trenerkami Mistrzów Kodownaia oraz Tomaszowi Woźniakowi (SP nr 58 w Poznaniu) - za pomysł i jego świetną realizację.