Inspiracje Wczesnoszkolne (2015)


inspracjeDziś i jutro (28 II-1 III) jesteśmy obecni na konferencji Inspiracje Wczesnoszkolne w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Blisko 300 nauczycieli, uczących w kl. 1-3 szkoły podstawowej, przyjechało, aby dzielić się ze sobą wiedzą, dobrymi praktykami, wspierać się w codziennej pracy. Na tak wyjątkowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć również nas.  Mistrzowie Kodowania są partnerem strategicznym tego wydarzenia.

Podczas drugiego dnia konferencji wystąpią koordynatorzy Mistrzów Kodowania, którzy opowiedzą o tym, jak można rozpocząć przygodę z programowaniem już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Przez cały czas czynna jest nasza strefa kodowania, gdzie każdy może podejść i spróbować kodowania oraz strefa tabletowa, na której pokazujemy, jak mądrze można wykorzystać nowoczesny sprzęt w edukacji. W tym temacie wspiera nas i służy swoim doświadczeniem Jolanta Okuniewska - nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie, która również jutro będzie opowiadała o tym, jak pracować w klasie z wykorzystaniem tabletów.

Więcej na temat konferencji można przeczytać tutaj.

Organizatorami Inspiracji Wczesnoszkolnych 2015 są: portal o nowoczesnej edukacji Edunews.plFundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz firma Think Global. Partnerem merytorycznym konferencji jest grupa Superbelfrzy RP, która jest również partnerem merytorycznym programu Mistrzowie Kodowania.

Zdjęcie główne pochodzi z portalu Edunews.